O posledním červencovém víkendu, tj. od pátku 29. do neděle 31. července, se v Olomouci uskutečnilo již 15. mistrovství České republiky v bowlingu zrakově handicapovaných hráčů. Pořadatelství se pro letošní ročník republikového šampionátu chopil klub TJ Jiskra Kyjov. Do bowlingového centra v Galerii Šantovka se tak sjela kompletní česká elita.

V pátek se odehrála kategorie jednotlivců, v sobotu dvojic a v neděli kategorie trojic. Poslední medailovou disciplínou byla tzv. All events kategorie.

První dva dny dopadly výborně:
v pátek (soutěž jednotlivců) byl Ivo Budil na druhém místě a Petra Poláková na třetím,
v sobotu byl Ivo Budil na prvním místě B1+B3  a Petra Poláková na druhém B2+B2.
V neděli se dařit přestalo a v tříčlenných družstvech byli svorně čtvrtí. Chyběl nám
dosud nemocný Karel Novotný.
Ivo Budil pak ještě dosáhl druhého místa v kategorii all events (tedy celkový součet).
Takže celkem od dvou účastníků pět medailí.

Rozhovor s bowlingáři Michalem Krchem a Josefem Grunclem

Mistrovství České republiky v bowlingu  nevidomých 2021

Uplynulé dva roky s Covidem (přesněji řečeno uzavření škol a jejich tělocvičen) paradoxně značně rozšířilo počet hráčů bowlingu. Zatímco dřív k nám chodila jen část turistů, po uzavření tělocvičen se přidal i goalball.
Naopak z mládeže střední školy nemáme v současné době nikoho, kdo by vyhověl závodní klasifikaci zrakově postižených.
Takže ke konkrétním výsledkům: Ivoš Budil obsadil na Misrovství ČR 2. místo celkově (all evens), Petra Poláková skončila v této kategorii na čtvrtém. V kategorii jednotlivců byl Ivo Budil na třetím místě, Petra opět čtvrtá, ale Karel Novotný dokonce na druhém místě. V kategorii dvojic obsadil Ivo s Karlem třetí místo a Petra s Jiřím Raichlem taktéž třetí místo ve své kategorii. Ve tříčlenných družstvech zůstalo pro Zoru čtvrté místo.