CYKLISTIKA – KOLO PRO ŽIVOT 2022

1.náš závod sezóny: BIKEMARATON Beroun 2022

V sobotu 23. dubna 2022 si zapálení závodníci z naší TJ zajeli svůj první sezónní závod. Petr Fábera jel s pilotem Emilem Linkou, Ivo Budil s Petrem Müllerem a svůj vůbec první závod v cyklistice si zajela Kamila Vlasáková s pilotem Janem Vedralem. Organizaci, fotografie a zázemí zajistila Gabriela Nella Požárová.

Závody v sérii Kolo pro život a především zde v Berouně nejsou zcela jednoduché a je zapotřebí se dost snažit, především kvůli kopcovitým terénům, kterých je tu dostatek. Počasí nám přálo, tak jsme měli z toho radost. Jeli jsme dvě trasy: Trasu C a Family jízdu – trasu D

Naši matadoři si tradičně zajeli Trasu C – 33 km, 733m stoupání

Berounská trasa je plná zvratů a překvapení. Dlouhá prudká stoupání střídají hravé klesání. Nechybí singly, technické pasáže s nádhernými výhledy do Křivoklátské krajiny. Středně dlouhá trasa je ideální kompromis pro všechny bikery, kteří si chtějí závod užít a projet se nádhernou krajinou Křivoklátska.

Celkem bylo startujících na této trase 344 závodníků. Naše tandemové jednotky se velice dobře umístili:

Petr Fábera s pilotem Emilem Linkou zvítězili nad tandemem Ivo Budila s pilotem Petrem Müllerem.

1.tandem: Výsledný čas: 02:24:57.8 (27

2.tandem: Výsledný čas: 02:40:00.7

Kamila Vlasáková s pilotem Janem Vedralem si zajeli pro začátek Family jízdu, 20 km se stoupáním 320 m. Avšak i ta měla své úskalí a kouzlo.

Na Family jízdě je pouze jedno dlouhé stoupání a pak už jen rovinky a sjezdy. Kdo chce zážitek navíc, může zkusit brod přes Berounku stejně jako účastníci tras B a C. Na trase je spousta míst, kde se vyplatí zastavit, trochu se porozhlédnout a udělat rodinnou fotku. V neposlední řadě na všechny čeká Lesní občerstvovací stanice od Lesů ČR a pamětní dřevěné medaile pro všechny účastníky.