KUŽELKY – PRAŽSKÝ PŘEBOR 2023

Zpráva – PRAŽSKÝ PŘEBOR 4. března 2023

Jako každý rok tak i letos se v sobotu 4. března 2023 uskutečnil kuželkářský turnaj „Pražský přebor“ a současně se oslavilo výročí 50 let od vzniku kuželkářského sportu na SK Slavia Praha.

Čtyř dráhová kuželna sportovního centra SK Slavia, Vladivostocká ul , na Praze 10

přivítala dvacet čtyři nadšených kuželkářů dvou pražských klubů SK Slavia OZP a TJ Zora Praha.Tohoto turnaje se velmi rádi zúčastňujeme a nebylo tomu jinak i letos.

Kuželnu velmi dobře známe, vždyť na ní trénujeme, proto by nám nemělo dělat problém zahrát výborně. Přesvědčil nás o tom Jiří Matějný, který se ve své kategorii B3 umístil na 1. místě s náhozem 631 bodů. Stejně dobře se vedlo Róbertu Jaderkovi s náhozem 588 bodů, který získal bronz v kategorii B2.

Bohužel naše hráčka Kamila Vlasáková ze zdravotních důvodů nemohla být s námi a tak v kategorie B1 jsme neměli žádné zastoupení.

Výsledky:

V kategorii B2

3. Róbert Jaderko 588 bodů

4. Eduard Brož 550 bodů

V kategorii B3

1. Jiří Matějný 631 bodů

7. Jan Schejbal 481 bodů

8. Jaromíra Nývltová 470 bodů

V kategorii Ostatní

2. Zdeněk Horský 554 bodů

4. Hedvika Jaderková 539 bodů

8. Tomáš Zeman 468 bodů

9. Jakub Polnar 417 bodů

Přestože na kuželně někomu bylo chladno, někomu zase teplo neodradilo to nikoho

od plného soustředění se na hru.

Mirka po celém dni zhodnotila svůj výsledek slovy: „Moc se mi nedařilo, protože se hrálo na starém typu kuželny, přesto že jí dobře znám nevyhovuje mi. I jiní hráči říkají, že je to „Maštal“. „Jedná se o starý typ kuželny podlaha je natřená Saduritem, což způsobuje nerovnosti dráhy. Je třeba naučit se na ní hrát a vychytat to“, říká Jiří.

Tomáš si zase pochvaloval koule, s kterýma se mu dobře hrálo.

Zdeněk to zhodnotil: „dařilo se dobře, ale na čtvrtečním tréninku to bylo lepší. Byla mi zima a hlavně jsem hrál v první sérii a to mi moc nesedlo“. A poslední kdo se vyjádřil byl Eda, chválil Tomáše jak dobře mu podával koule při hře.

Závěrem bych rád poděkoval organizátorům za dobré občerstvení, chlebíčky, jednohubky, buchty, sekanou a další laskominy. Nedílnou součástí byla i bohatá Tombola, kde jsme vyhráli řadu praktických věcí.

DĚKUJEME NF ČR SVĚTLUŠCE ZA PODPORU

Jiří Matějný

vedoucí oddílu kuželek