SHOWDOWN – MEZINÁRODNÍ TURNAJ

10. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO TURNAJE JEDNOTLIVCŮ V SHOWDOWNU

Ve dnech 23. – 26. března 2023 jsme ve Sportovním centru Nymburk uspořádali již 10. ročník Mezinárodního turnaje v showdownu jednotlivců.

Přivítali jsme účastníky ze čtyř klubů České a tří klubů Slovenské republiky.

Celkově se turnaje účastnilo 19 hráčů a 9 osob tvořilo realizační tým (včetně 2 osob, kteří přivezli, odvezli a stěhovali showdownové stoly).

Z Čech se účastnili hráči z klubů: TJ Zora Praha – BSC Praha – Tandem Brno – SK Olomouc Sigma MŽ

Ze Slovenska k nám zavítali hráči z klubů: BSC Slovakia – TJ Štart Levoča – ŠK MH Slovakia Prešov

Ve čtvrtek v odpoledních a večerních hodinách byli všichni hráči dopraveni do Sportovního centra, ubytováni a obslouženi na večeři. Postavily se hrací showdownové stoly a proběhly veškeré přípravy.

V pátek ráno ředitel turnaje Jaroslav Jelínek slavnostně všechny účastníky přivítal, zahájil turnaj a zazněly postupně hymny Evropské unie, České a Slovenské republiky.

Hráči byli rozděleni do dvou hracích skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Vzhledem k tomu, že byl lichý počet hráčů, v jedné skupině bylo devět a ve druhé deset hráčů. Z každé skupiny postupovali čtyři hráči do dvou semifinálových skupin, kde první dva hráči postoupili do finálové nedělní skupiny. Tito si opět zahráli systémem každý s každým o umístění 1.- 4. místo /vítězné poháry/. Zápasy o 9. až 19. místo proběhly všechny v sobotu a díky svižnému tempu jsme stačili odehrát i semifinálové skupiny.

Sportovní atmosféra vládla po celou dobu a napětí postupně rostlo po odehrávajících se zápasech. Napínavé a zajímavé zápasy trvaly až do nedělního dopoledne, kdy se odehrávalo poslední finálový match, kde zazářil náš člen Martin Pouch, který bojoval do posledního dechu a nedal se odradit ani od našich sportovně silných přátel ze Slovenska. Jako kdyby převzal žezlo po Jardovi Jelínkovi, který se v loňském roce stal více mistrem Mezinárodního turnaje. Martin si vybojoval rovněž krásné 2. místo a tím zachránil naši pověst.

Na stupni vítězů nestál nikdo jiný, než celosvětově uznávaný hráč Štefan Marcin z BSC Slovakia a na 3. místě se umístil Michal Sihelsky z TJ Štart Levoča.

Odměnou za celodenní vykonané úsilí byl večerní wellness program a společné posezení a povídání o životních zážitcích.

Všem účastníkům se celý turnaj velice líbil a již se těší na další setkání.