STŘELBA – NOVOROČNÍ TREFA OSTRAVA 2023

První letošní kvalifikační závod „Novoroční trefa“ se uskutečnil v sobotu 14. ledna 2023 v Ostravě v TC SONS.

Časně ráno v 5:20 hodin se sešla skupinka třinácti zoráckých střelců v hale vlakového nádraží, aby se vydali na cestu směr Ostrava. Jízda vlakem utíkala rychle a po našem příjezdu se už usilovně střílelo. Po menším občerstvení jsme se také zařadili mezi čekající závodníky. V poklidné atmosféře jsme odstříleli a čekali na výsledky.

Organizátoři pro nás připravili oběd, mile nás překvapil bramborový salát s řízkem. A nebyli by to naši hoši, aby takovouto dobrotu nezapili dobrým pivkem.

Vlak na Prahu nám odjížděl až v 16:40 hodin, proto jsme se rozhodli navštívit Katedrálu Božského Spasitele, která je jedním ze dvou hlavních kostelů ostravsko-opavské diecéze. Nachází se uprostřed náměstí Msgre. Šrámka, v těsné blízkosti odbočky TC. Postavena byla v 19. století v novorenezančním slohu podle plánů Gustava Meretty. Pro zajímavost celková délka budovy je 68 metrů a nad samotnou katedrálou se tyčí dvě symetrické věže vysoké 67 metrů.

Podívali jsme se na jesličky a přispěli pár korunami místní kukačce, která nám za ně pěkně zakukala.

Po dobré střelbě jsme se odměnili i zážitkem v podobě prohlídky katedrály a spokojeně jsme šli na vlak, který nás odvezl bez zpoždění do cíle naší cesty.

Podívat je můžete na výsledky pistole a výsledky pušky z dnešních kvalifikačních závodů.

Odkaz na fotky z kvalifikačního závodu.