CYKLISTIKA – TOUR DE FRANCE 2022

Cyklistický silniční závod L´Etape Czech Republic by Tour de France

Představuji vám L´Etape Czech republic – Tour de France:

Dlouhá trať měří 136 km a převýšení je +1 900 m

Krátká trať měří jen o 45 km méně, tedy 91 km a převýšení je +1 000 m

zde je odkaz: http://L’Etape Czech Republic by Tour de France (letapeczech.cz)

v sobotu 11.6.2022

Tandem: pilot Emil Linka a Petr Fábera

Pražský Strahov – start i cíl

V roce 2022 jsme se zúčastnili klasických závodů, které jezdíme již léta letoucí, avšak povedli se nám i 2 nové závody, o které naše jedna výkonná závodnická posádka (Emil Linka a nevidomý sportovec Petr Fábera aliaz Parťák) projevila velký zájem.

Prvním z nich velice prestižní cyklistický závod L´Etape Czech Republic by Tour de France.

V sobotu 11.6.2022 si kluci zajeli „krátkou“ trať, která měří 91 km s převýšením 1000 m. Moc se na závod těšili a byli z něj obrovsky nadšení. A aby toho nebylo málo: silniční závodní tandem, který nám financovala Světluška z fondu Kaufland také v roce 2022 (NP 326/21) si vyzvedli v naší kanceláři TJ, tedy ve Pštrossově ulici za Národním divadlem na Praze 1 a na závod si zajeli přímo na něm.

Start i cíl byl na pražském Strahově! Tedy, kdo cestu zná, ví, že se jedná o pěkný výšlap od řeky. Kluci si tímto najeli o pár km víc, avšak vůbec jim to nevadilo. Už se těší na další. Mimochodem nový závodní tandem si velice chválí a nedají jej z ruky 🙂