LYŽOVÁNÍ – CHATA MUHU 2023

VÝCVIK BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ – CHATA MUHU – 2023

29.1. – 5.2. 2023 (od neděle do neděle)

Tradiční a velmi oblíbený týden běžeckého lyžování opět probíhal na Chatě Muhu v Jizerských horách, v obci Jindřichov, nedaleko od Jablonce nad Nisou, kam se léta velice rádi vracíme. Tréninkový pobyt se snažíme propojit s oddílem z klubu SK Slávia Praha OZP, kterému velí Jiří Reichel.

V letošním roce se nás zúčastnilo celkem 9 členů TJ Zora Praha (4 ZPS a 5 trasérů)

Petra Poláková, Ivo Budil, Gabriela Fillerová, Jaroslava Dvořáková, Petr Müller, Filip Zavoral, Jaroslav Šimůnek, Gabriela Nella Požárová a Daniel Špringel

Sněhové podmínky byly výborné, dalo by se říci, že sněhu bylo až moc. Prakticky celý týden nám sněžilo, to způsobilo horší anebo vůbec žádné stopy, které jsou především pro zrakově handicapované běžkaře velmi důležité pro pohyb i orientaci.

Hlavně z tohoto důvodu jsme za lepšími stopami jezdili autem, jelikož podmínky okolo chaty byly velmi ztíženy.

Lyžovali jsme celý týden: 3x v Bedřichově, 2x na Souši, 1x v Polsku, v Jakušicích a 1x v Maxově. Někteří lyžaři navštívili na půl dne Jablonecký biatlonový areál, kam se dostaneme na běžkách přímo od Chaty Muhu.

Petra Poláková a Ivo Budil trénovali na závody Jizerské 50 na tratě dlouhé 25 a 50km, bylo moc prima, že nám to sněhové podmínky dovolovaly.

Gabča Fillerová se velice dobře rozjezdila, vypěstovala si dobrou rovnováhu a potlačila strach. Filip je dobrý průvodce.

Jarka s Jardou „Jájové“ se každoročně velmi snaží a letos pro večerní chvíle přivezli takzvané hmatáky. Jedná se o letáky pro nevidomé. Velice populární jsou například mama Čech, Prahy, struktura pražského metra, mapa Slovenska apod.

Poděkování patří NF ČR Světluška, za podporu této akce a věříme, že bude i v dalších letech.