STŘELBA – BESEDA S MARKEM ADÁMKEM

Dne 18. dubna 2023 se členové střeleckého oddílu TJ Zora zúčastnili besedy ve škole Jaroslava Ježka, na Hradčanech. Aby děti měli možnost se o střelbě více dozvědět, podařilo se uspořádat pro ně besedu s nevidomým střelcem Martinem Adámkem, který je také jedním z členů sportovní komise simulované zvukové střelby. Tuto besedu si vzal pod křídla Tomáš Trnka, který je na této škole vychovatelem a také zde trénuje žáky simulovanou zvukovou střelbu. Tomáš Trnka, také dochází jednou za čtrnáct dní dochází do Jakutské ulice 10, kde sídlí klubovna střelců TJ Zora Praha, kteří se se zájmem taktéž přihlásili na povídání s Martinem, neboť chtěli nejen Martina poznat osobně a také byli zvědaví, o čem se bude hovořit. Nevidomý Martin v průběhu besedy mluvil o tom jak on střílí ze vzduchové pušky, jak ho jeho asistent naviguje, u tohoto bych se chvíli pozastavil. Martin mluvil o tom, že jeho asistent s ním nesmí jakýmkoliv způsobem mluvit, pouze mu může takzvaně ukazovat na části těla rameno, paži či loket a poté mu na záda ukazuje kam rány střelil to pomocí ručičkových hodin, takže střelí-li Martin rány na 3., tak Martinův asistent ťukne na pravou stranu zad a tak podobě. Jen co zde chybělo a nejen asi mne, Martin povídal o vybavení, které používá při závodech, ale skvělé by bylo, kdyby si účastníci přednášky mohli osahat, jak například vypadá speciální kabát, který Martin používá. Ano sice bylo zajímavé vyslechnout Martinovi úspěchy, ale za mne, pro nás nevidomé by bylo přínosem si vybavení osahat.

Děkuji pořadatelům, že jsme se mohli besedy zúčastnit a Martinovi Adámkovi přejeme hodně sportovních úspěchů.