mezinárodní symbol slepoty

Oddíl windsurfingu TJ ZORA Praha z.s.

logo Zora

(zrakově postižených)

Pštrossova 33,PSČ: 110 00,Praha 1, telefon: 224 934 647

Sponzorem tohoto roku je Zdeněk Fulka z Liberce (věnoval trapéz a vestu)

názorný výklad, jak vlastně můžeme surfovat

30.6.2019 - 6.7.2019 jsme uspořádali každoroční již 28. soustředění a výcvik ve windsurfingu na rybníku Bezdrev u Hluboké nad Vltavou.  Hned druhý den se přihnala veliká bouře, která nás nejen nepustila ze stanů, ale shodila mezi ně dvě statné borovice a z třetí ulomila vršek, takže při té vzpomínce až mrazí v zádech. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ve stanu zrovna nikdo nebyl!
Další den foukalo už mírně, takže si zvláště začátečníci zajezdili. Následoval den bezvětří a ještě jeden hezký větrný den.
Mimo surfů jsme tradičně měli i dvě kánoje, dva kajaky, jeden dvoukajak a dvě pádla na paddleboarding. Dále bylo k dispozici multifunkční plavidlo Aquaglide 4.1 multisport (v našem podání malá nafukovací plachetnička)  a  již tradiční  skákadlo  Aquaskipper, pro který stavíme startovní kovovou věž a odnášíme ji pod vodou daleko od břehu rybníka.  Takže jsme se určitě nenudili.

Letos se zúčastnilo po celý pobyt nebo jen na kratší návštěvu celkem:  12 nevidomých, 3 sportovci se zbytky zraku, 8 slabozrakých a 24 normálně vidících (z toho 13  instruktorů a dobrovolníků). Věkově pak 9 žáků, 4 studenti a ostatní již pracující.

strom padl na stan
zaměřujeme se na nové členy
To bylo o vlásek... Zaměřujeme se na nové členy,
mladší členy a výchovu mladých dobrovolníků
mladší členy... a výchovu mladých dobrovolníků..

Takhle surfujme
 a takto se večer bavíme.

Zbylé fotografie jsou na Rajčeti: Od Martiny Policarové  a taky od nás jich tam ještě pár najdete.

Chci vám ještě jednou poděkovat za vše, co pro nás děláte. Je moc príma, že na nás myslíte, že nám v obchodě vycházíte vstříc.
Príma by bylo, kdyby si někdo troufl pozvat třeba nevidomého Luboše Zajíce na surf během roku.
Kdyby někoho lákalo zahrát si proti nám bowling a zaplatit nám na rok tréninkovou dráhu aby ten zápas pak vůbec měl smysl,
budeme také velmi vděčni. Za všechno ještě jednou děkujeme.

Josef Novák náš dlouholetý instruktor se na podzim oženil:

Novákovi na surfech
Novákovi při svatbě
Novákovi na svatbě

Ohlédnutí za jinými ročníky:

HOME  starší  rok 2000  rok 2001  rok 2004  rok 2005  rok 2006  rok 2007  rok 2008  rok 2009  rok 2010  rok 2011
rok 2012  rok 2013  rok 2014  rok 2015  rok 2016  rok 2017  rok 2018  rok 2019  rok 2020  rok 2021  rok 2022  rok 2023  literatura a odkazy

Případné dotazy adresujte na:obrázek dopisní obálky vachuler@volny.cz