Běh Piastow

Tak jako v předešlých několika letech jsme se s Ivošem rozhodli pro dobrou dostupnost a příznivé sněhové podmínky pro závod Běhu Piastow v Polsku. Ubytovali jsme se v harrachovském campu TJ Jiskra v dřevěné chatě, která za příznivou cenu nabízí slušné pohodlí a komfort.

kluci se připravují na závod

Na tento závod jsme se původně vydali vlakem z Harrachova. Cesta se zkomplikovala pádem obřího kamene na koleje. To nám řekli lyžaři, kteří přijeli na lyžích vedle kolejí místo vlaku, na který jsme čekali.

Naštěstí nás do Polska ochotně dovezl instruktor Zbyněk Kovář. Start před první vlnou jsme již nestihli, ale i tak jsme byli rádi, když jsme odstartovali ke konci startovního pole. To nás brzdilo prvních 20 kilometrů. Je totiž velice obtížné předjíždět ve dvojici ve velkém davu, kde je lyže na lyži.

Celkový čas skoro šest a půl hodiny patří k těm horším, ale byli jsme rádi, že jsme to zvládli. V cíli nám gratulovalo hodně závodníků a publikum tleskalo jako vždy, když projíždí závodník s handicapem. Gabriela Nella měla na starosti vodící Runu, která jí po celý den vzorně poslouchala.

Jizerská padesátka byla hodně zkrácená a tak je to naše letošní první skutečná padesátka. Ivo budil a Karel Novotný se v letošním roce dočkají i té životní a tak jim do dalších let přejeme hodně zdraví a spoustu najetých kilometrů.

Za oddíl běžeckého lyžování napsal Petr Müller st.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..