CYKLISTIKA – SOUSTŘEDĚNÍ NOVÉ HRADY

CYKLISTICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ V NOVÝCH HRADECH

Ve dnech 27. září – 1. října 2023 proběhlo tradiční soustředění tandemových cyklistů v projektu „Malé České hory“.

Celkem nás vyrazilo šest posádek, tak nás byla pěkná skupinka. Pět tandemů ze Zory a pan Jiří Raichel ze Slavie.

Každý den jsme vyjížděli na okruhy. Navštívili jsme Horní Stropnice, Dolní Stropnice, kemp Veveří a místní rodinný pivovar s výstavou starých traktorů. Historie tohoto mlýna sahá do středověku a chvíli jsme putovali přes Rakousko. Dále jsme jeli cyklostezkou do Českých Velenic a do Gmündu, kde jsme se zotavili v termálním koupališti se slanou vodou a pro zpestření jsme pár set metrů naplavali. V sobotu nás čekala působivá Třeboň, kde jsme sice lehce zmokli, avšak ujeli přes šedesát kilometrů. Poslední den jsme se vydali na pěší túru po okolí a Terčině údolí.

Za TJ Zora Praha se účastnili:

ZPS: Ivo Budil, Petr Fábera, Kamila Vlasáková, Petra Poláková a poprvé i Roman Hnát

Piloti: Petr Müller, Lucie Krchovová a 4 nováčci: Jiří, Fany, Tadeáš a Pavel

a