STŘELBA – PLZEŇSKÝ TERČ 2023

V sobotu 15. dubna 2023 se v prostorách Tyflocentra SONS Plzeň konal pátý kvalifikační závod ve střelbě z pistole a laserové pušky. Závodníci na dvou pistolových trenažérech stříleli po deseti ranách. U střelby z pušky ve stoje byl také počet 2 x 10 ran. V této kategorii se z našich nejlépe dařilo v kategorii žen a zlatou medaili vybojovala Martina Policarová s celkovým počtem 187 bodů a na čtvrtém, tedy bramborovém místě se umístila Zuzka Duchoňová s celkovým počtem 176 bodu. V kategorii mužů se o 5. – 6. místo dělil Josef Gruncl společně s Pavlem Michelfeitem z Tandemu Brno, co se týká kategorie dvojic, tak stříbrnou medaili vybojovala dvojice Martina Policarová společně s Josefem Grunclem.

Současně se závodem v pistoli, také probíhalo střílení s laserové pušky na 20 ran, tedy nejprve 10 ran s nástřelem a poté po absolvování prvních deseti ran se pokračovalo v druhých deseti ranách. V kategorii žen se podařila skvělá věc zlatou a stříbrnou medaili vybojovaly Zuzka Duchoňová s celkovým počtem 189 bodů a Eva Pechová, která nastřílela celkem 187 bodů a ještě bych nerad zapomněl na vedoucí oddílu Renatu Vítovou, která skončila na pěkném 5. místě s celkovým počtem 182 bodů. V kategorii mužů se o 7. – 8. místo dělil Karel Novotný společně s předsedou sportovní komise Vláďou Krajíčkem, kteří oba shodně nastříleli 182 bodů. Co se týká kategorie dvojic, tak to bronzovou medaili vybojovala dvojice Eva Pechová společně s Karlem Novotným.

Již nyní se těšíme na další kvalifikační závod, který proběhne v pátek 28. dubna v Karlových Varech. Uvidíme, jak se nám bude dařit tam.

Celkové výsledky pistole a pušky

Podívat se na fotografie