BOWLING – 4. KVALIFIKAČNÍ TURNAJ 2022/2023

Pořadatel SK SLAVIA PRAHA přivítal v sobotu 18. března 2023 na šesti profi drahách X-Bowlingu Žižkov 22 hráčů na 4. kvalifikačním turnaji 16. ročníku Mistrovství ČR v para bowlingu vyhlášeného Českým svazem zrakově postižených sportovců a Českým parasportem. Hrálo se ve dvou rundách dopoledne a odpoledne, za TJ Zora Praha se zúčastnili Jaroslav Jíra, v kategorii B1 a Petra Poláková v kategorii B2. Ivo Budil tentokrát využil jednu z posledních možností a dal přednost bílé stopě.

Soutěž je vypsána pro kategorie B1, B2 a B3 sportovců se zrakovým postižením a kategorie TPB8 a TPB9 sportovců s tělesným postižením. Další kvalifikační turnaj se bude konat 22. dubna a 14. května v Olomouci na Šantovce.

Oddíl bowlingu TJ Zora Praha trénuje pravidelně každé pondělí v centru BOWLING „Na Ovčíně“ v Praze 10 – Záběhlicích, které disponuje 12-ti profesionálními bowlingovými drahami. Pro navigaci při hře slouží speciální naváděcí madlo, které pomáhá hráči s orientací po rozběhové dráze.

V současné době trénují tři nevidomí a několik těžce postižených studentů střední školy Aloyse Klara. Naši reprezentanti v letošní sezóně přecházejí na trénink s excentrickou koulí a teprve si zvykají na jiné držení koule a její chování po odhodu. Jsme tedy zvědaví, jak letos dopadne srovnání s ostatními sportovci, kteří trénují s excentrickou koulí již řadu let, na Mistrovství ČR v para bowlingu o víkendu 14. – 16.7.2023 v Olomouci.