LYŽOVÁNÍ – CHATA MUHU – 2024

VÝCVIK BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ na CHATĚ MUHU ?

V termínu od 28. ledna do 4. února 2024 se již tradičně sjeli běžkaři a traséři našeho klubu společně s SK Slavia Praha-OZP v čele s Jiřím Reichlem a s Janem Hégrem z Avoy MU Brno, abychom se zdokonalili v běžeckém lyžování a připravili naše nejlepší zrakově postižené běžkaře na zimní závody.

Bohužel sníh byl jen ve vyšších polohách a tak jsme za ním museli každý den dojíždět. První dva dny byly nejlepší sněhové podmínky. Počasí nám také přálo, svítilo slunce a bylo krásně teplo. V okolí Bedřichova byl sníh podpořen i technickým. Mohli jsme se tedy po Jizerských horách svobodně prohánět.

V průběhu týdne jsme byli na Nové louce, Hřebínku, na Knajpě, na Souši i na Jizerce. První den s námi jezdil i Lubo Smatana z Radiožurnálu, aby s námi natočil reportáž do radia.

Lucka s Tomem a Petr s Parťákem zkusili i místní sjezdovku. Nejdrsnější byl náš poslední, závěrečný, běžkařský den, kdy jsme se vlakem vydali do Polska a jeli na Orle, pak přes Karlovský most na Jizerku a pak dolů do Kořenova na vlak zpět. Jelo se již velice špatně, často již nebyl ani sníh a zároveň bylo na cestách hodně ledu. Avšak nevzdali jsme se a s dobrou náladou jsme zažili opět pěkné dobrodružství ?

Letošního zájezdu se účastnili:

ZPS: Ivo Budil, Petra Poláková, Tomáš Jirout, Petr Fábera, Jaroslava Dvořáková a jejich traséři: Petr Müller, Petr Müller ml., Gabriela Nella Požárová, Lucie Krchovová, Libor Holub, Jaroslav Šimůnek.

Děkujeme NF ČR Světluška, že nám i letos umožnili tento běžkařský výcvik uskutečnit.

Také děkujeme celé rodině Zouzalovým, kteří se o nás opět vzorně starali po celou dobu našeho pobytu.