ŠACHY – ZIMNA GRAND TOUR 2023

V průběhu února se náš šachista Josef Polnar účastní on-line turnaje Zimna Grand tour pořádaná organizací Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR občianske združenie. Tento turnaj se skládá ze tří malých turnajů a březnového finale. Průměrný počet hráčů na turnaj se pohybuje kolem 30. Turnaje se účastní hráči s celé Evropy bez rozdílu handicapu. Organizátor hráče a hráčky rozdělil do tří kategorií podle handicapů plus kategorií ženy.  Hráč má na partii 10 min. Hraje se systémem aréna to znamená odehrát ve vymezeném čase dvou hodin co nejvíce partií.

Hráč si může vymezený čas zkrátit na polovinu za což mu náleží bodová odměna. Další odměnou jsou body navíc v případě, že vyhraje sérii partií za sebou.

Náš hráč Josef Polnar se zúčastnil všech tří základních turnajů, které se konaly 3,10 a 17 února od 19:30. V průměru na jeden turnaj získal 12 bodů a umisťoval se 15 v celkovém pořadí. V hodnocení po základní části si drží 15 příčku v celkovém pořadí a v kategorii zrakové postižení 4 místo.

Hodnocení hráče:

Základní část turnaje se mi povedla a s výsledkem jsem spokojený. Podařilo se mi odehrál vyrovnané partie se silnějšími soupeři, kteří zkoušeli taktiku zkrácení času na polovic a vyprovokování k rychlé hře. Tyto partie jsem remizoval. V posledním turnaji základní části jsem zkusil zvýšil počet odehraných partií z průměrných 8 na 10, ale potvrdilo se, že kvantita není kvalita. Z 10 odehraných jsem 5 vyhrál a 5 prohrál. Těším se na finále.

Odkaz na web turnaje: https://sach.omdvsr.sk/…pdf