GOALBALL SOLUŇ

V dnech 25 až 27.11. 2022 proběhl v Řecké Soluni mezinárodní  turnaj, na který jsme byli pozváni tentokrát již počtvrté. Na místo jsme přijeli ve dvou pracovních skupinách a před samotnými zápasy jsme stihli výlet po okolí, prohlídku hradu a navštívit místní tržiště. První zápas jsme bohužel prohráli, hlavně kvůli cestovní únavě většiny hráčů, rozhodně nám to ale nesebralo energii a chuť podat v dalších zápasech ty nejlepší možné výkony. Po chutné večeři, výborném spánku a vydatné snídani jsme se přesunuli na nám velmi známou tělocvičnu a začli se připravovat na 3 zápasy. Během celého dne, ve kterém se konečně ukázala naše kvalita, a všechny 3 zápasy jsme vyhráli. ? Některá utkání byla možná více hektická.Mužstva, která stála proti nám, jedno lepší než druhé – tým z Rumunska, Nizozemska a domácí tým Thesaloniki – pekelný výběr.

Na konci druhého herního dne jsme věděli že máme jednu prohru, tři výhry a ještě jeden zápas nás ve skupině čekal. Tento poslední zápas byl proti týmu z Jordánska, tento tým porazil i Řecký reprezentační kolektiv a tak jsme v sobotu po večeři vymýšleli jak na Jordánce abychom je porazili a dostali se o boj o zlatou medaili. Vymysleli jsme pár taktik, které se nám doopravdy osvědčily a ze začátku jsme opravdu vedli o 3 góly, soupeři po nějaké době srovnali, ale schodný výsledek jsme dlouho drželi, několik málo minut před koncem jsme museli jít opravdu do rizika a hodně tlačit, protože jsme potřebovali opravdu vyhrát naprotimu týmu z  Jordánska stačilo pouze remizovat, nakonec nám tento zápas bohužel nevyšel. Zcela vysílený ale namotivovaný tým Zory vstoupil do boje o bronzovou  medaili, ale bohužel ani poslední zbytky sil v nás již nestačily na vytoužený výsledek. Museli jsme se tudíž smířit se 4. místem. Zklamání bramborovou medailí, ale nadšení z kolektivní zábavy, úspěšného zakončení turnaje jsme vyrazili směr letiště a hurá domů. ?✌️

Tímto bych samozřejmě chtěl poděkovat Petrovi staršímu, Petrovi mladšímu, Ivošovi, Robinovi, Markovi a Michalovi za to, že jsem mohl s tak skvělým týmem opět zabojovat o nejcenější kovy. (Tomáš J.)