Memoriál Luboše Slavíka 2016

Náš první listopadový víkend patřil šachům. V pátek 4. jsme se sešli v Praze na Dědině, v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku. Konal se zde totiž další ročník Memoriálu Luboše Slavíka. Luboš byl jedním z nejstarších členů oddílu, a řadu let působil jako jeho předseda. Proto jsme se rozhodli na něj zavzpomínat pořádným turnajem. Tentokrát dorazili hráči ze severu Čech, Moravy, ale také ze Slovenska a Polska. Do Prahy přijeli porůznu, vlakem i autobusem. Protože se hráči sešli až k večeru, tak se zatím jen seznamovali a vyprávěli příhody z šachů.

První hrací den začal pěkně brzo ráno, už v 8 hodin se hráči registrovali do turnaje. Ani tentokrát nechyběli favorité turnaje Kateřina Skočková a Niedźwiedź Antoni. Zahrát si přijela ale i řada nováčků. Po krátkém proslovu ředitele turnaje, byli hráči rozlosováni do skupin, a nedlouho poté už první hráči zaujala stanoviště u šachovnic. První i druhé kolo proběhlo velmi svižně, a hráči se spíše oťukávali a rozehrávali. Ve třetím kole ale Niedźwiedź chyboval a prohrál s nováčkem turnaje, Mirkem Murinem. Mirek si bohužel své vítězství dlouho neužíval, protože byl vzápětí vyhlášen oběd. Po krátké pauze turnaj pokračoval. Následovala partie Mirka Murina a Katky Skočkové. Oba protivníci hráli velmi vyrovnaně, i když Katka nakonec získala mírnou převahu.

Šachový turnaj dědina

Souboj těchto hráčů se nesl celým turnajem, protože oba dokázali získat nejvyšší počet bodů, a o jejich finálních pozicích se rozhodovalo v zápasech s jinými protivníky. Katce se nakonec podařilo Mirka porazit a získat první místo. Mirek skončil velmi těsně na druhém místě, na třetím pak Pavol Minarčík. Niedźwiedź byl nakonec až čtvrtý. Vyhlášení výsledků a předávání diplomů provázela přátelská atmosféra, i když někteří hráči byli zklamaní ze svých výkonů.

Turnaj byl zakončen společnou snídaní v neděli ráno, po které se hráči rozjeli všemi směry.

jednoho z našich ne které nám  Dědina na Praze 6. Ředitel turnaje pozdravil s účastníky turnaje, kteří přijeli z celé České republiky, Slovenska a Polska. Po večeři se účastníci neformálně setkali v hrací místnosti a debatovali o vývoji šachu zrakově handicapovaných.

Děkujeme Magistrátu Hl. m. Prahy, a také Nadačnímu fondu ČRO Světluška, za jejichž finanční podpory se turnaj uskutečnil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..