ŠACHY – DESKOVÉ HRY – DĚTI 2023

20.ročník DĚTSKÉHO TURNAJE DESKOVÝCH HER

Ve dnech 1. – 3. prosince 2023 se uskutečnil na ZŠ pro žáky s poruchami zraku v Praze 2 na Náměstí Míru a pod záštitou TJ Zora Praha z. s., za finanční podpory NF Českého rozhlasu Světluška, již 20. ročník dětského turnaje v deskových hrách zrakově postižené mládeže.

Na turnaj přijelo šestnáct žáků a žákyň z Čech a Moravy. Hlavní rozhodčí Taťána Polnarová rozdělila účastníky turnaje na dvě skupiny.

První skupina odehrála turnaj v mezinárodní dámě hraný systémem každá s každým. Druhým turnajem v šachu byl hraný systémem každý s každým a to hraným dvoukolově. Šachový turnaj ovládl Karel Vala, druhý skončil Jakub Polnar a třetí místo obsadil Illia Reznichenko.

V mezinárodní dámě zvítězila Jennifer Vochalová, na druhém místě byl Dominik Koláček a třetím Daniel Brzica.

Děkujeme organizátorům soutěže manželům Polnarovým a paní Jaromíře Trefné a paní Drškové za dobré jídlo. Vítězům gratulujeme a těšíme se na další sportovní setkání.