KUŽELKY – MIKULÁŠSKÝ TURNAJ 2023

V pátek 8. 12. a v sobotu 9. 12. 2023 se pod záštitou TJ Zora Praha z.s. a za finanční podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, v prostorách kuželny KK Konstruktiva Praha – Braník, uskutečnil 36. ročník Mikulášského turnaje zrakově postižených kuželkářů.

Na turnaj přijelo 41 kuželkářů a kuželkářek z Čech, Moravy a Slovenska.  Hrálo se systémem 4 x 30 tj. 120 hodů do plných . Sportovci byli rozděleni do kategorií B1, B2, B3 a open.

Turnaje se účastnilo našich 7 hráčů:   

              Kamila Vlasákobá       kategorie B1            výkon  307      místo:   4

              Róbert Jaderko           kategorie B2            výkon  524       místo:  9  

              Jaromíra Nývltová       kategorie B3            výkon  568       místo:  6

              Jiří Matějný                  kategorie B3            výkon  510      místo:  11

              Tomáš Zeman             kategorie OPEN       výkon: 475       místo:  7

              Zdeněk Horský            kategorie OPEN       výkon  466      místo:  9

              Zdeněk Štecha            kategorie OPEN       výkon   345     místo:  10

Nejvíc se dařilo hráčce Jaromíře Nývltové, která měla nejlepší výkon i umístění z celého oddílu. K umístění Kamily Vlasákové se nebudu vyjadřovat neboť kategorie B1 nesplňovala pro vyhodnocení účast minimálně 5 hráčů (účastnili se soutěže pouze 4 hráči). Celkově všichni naši hráči dosáhli na turnaji slabé výkony, co se projevilo i tím, že jsme na domácím turnaji nezískali žádné medailové umístění. V soutěži družstev TJ Zora Praha „A“ obsadila 7. místo a TJ Zora Praha „B“ skončila na posledním 11. místě. Všichni jsme si celý turnaj užili.

Celkové výsledky z Mikulášského turnaje.

Děkujeme sponzorům a pracovníkům kuželny za podporu.

Děkujeme NF ČR Světluška za finanční podporu