SHOWDOWN – JARNÍ TURNAJ ŽÁKŮ 2022

V prostorách základní školy na Náměstí Míru 19, v Praze 2, se dne 2. května 2022 konal „Jarní turnaj“ družstev v showdownu pro děti a mládež.

Jako každý rok se sjely děti z celé republiky a nechyběli žáci z Brna a Opavy. Žáci se rozdělili podle škol do pěti družstev. Všechny družstva hrála dle rozpisu mezi sebou. Celkem devět zápasů. Všechny přivítala paní ředitelka školy společně s panem Jaroslavem Patou, který promluvil o svých zkušenostech se showdownem a všem popřál hodně štěstí při hře.

Od začátku turnaje byla na žácích vidět dobrá nálada a snaha dobře se umístit a co nejlépe reprezentovat svou školu.

S přehledem a vítězstvím ve všech soubojích získalo družstvo Brna 8 bodů a získali zlato. Žáci z Hradčan s jednou prohrou s Brnem vybojovali 6 bodů a skončili se stříbrem. Domácí z Míráku s Opavou získali shodně 4 body, kde rozhodoval vzájemný zápas, který díky výhře Opavy posunul družstvo Míráku na čtvrté místo a Opava tak získala bronz. S podivem se letos družstvu z Plzně moc nevedlo a skončilo na posledním pátém místě. Nic to však nezměnilo na radosti všech z dobré hry a pěkného přátelského setkání.

O regulérnost, rozhodování a hladký průběh zápasů se starali rozhodčí ve složení M. Kipeť, J. Bradáčková, A. Hořánková a P. Škrobánková.

Po dobu turnaje měli žáci zajištěno občerstvení a oběd.

Slavnostní ukončení proběhlo v Aule školy, kam přišel žáky pozdravit i pan Jaroslav Jelínek. Hovořil o historii sportu, jak se dostal showdown do Čech a neopomněl podotknout, že to bylo za „komoušů“. Toto uvedlo malou holčičku do rozpaků a šeptem se ptala spolužáka co to jsou ti komouši. Spolužák byl šikovný a dívčině řekl „To je nějaká hloupost“

Brněnské družstvo si vyhrálo 40 cm vysoký pohár, plný gumových medvídků. Všechna družstva byla po zásluze oceněna pohárky a

baťůžky, které věnovala TJ Zora Praha z. s., nechyběly i nějaké laskominy od stálých sponzorů.

Závěrem bych rád poděkoval všem za přípravu tohoto sportovního setkání, předně pí. ředitelce M. Malotové, pí. A. Staňkové a pí. J.Trefné. Dále pak všem rozhodčím a všem kdo přispěli k tak hezkému dni. Všichni už se Těšíme, že se za rok zde opět setkáme.

Radek Primák