STŘELBA – ZLÍNSKÉ KRUHY 2023

Jak všichni dobře víme, tak první aprílový den bývá dnem vtípků a legrácek. I počasí si udělalo takový aprílový deštivo a sluneční šprým. 1. duben 2023 byl také dnem, kdy měl proběhnout čtvrtý kvalifikační závod „Zlínské kruhy“. Naše střelce aprílové počasí neodradilo v této cestě, Časně zrána se střelci Radek, Lenka, Jirka, Tomáš, Mirka, Zdeněk, Honza a Míša setkali na známém místě na Hlavním nádraží, aby se společně vydali vlakem do Otrokovic a trolejbusem do Zlína, na odbočku SONS, kde se tento závod konal.

Střílelo se z dvou pistolí vždy deset ran s limitem třicet vteřin. V tomto závodě se v kategorii mužů umístil na čtvrtém místě Josef Gruncl  se 185 body, Martina Policarová se 188 body v kategorii žen získala první místo. Velkým překvapením bylo třetí místo v kategorii ostatních kde náš nejstarší člen oddílu Zdeněk Horský dokázal nastřílet 166 bodů.

Střelba z optické pušky byla ve stoje a střílelo se na deset ran s limitem jedné minuty. Mezi muži 5. místo obsadil Josef Gruncl 84 bodů, o 8. – 9. místo se dělil Radek Primák s Honzou Schejbalem oba s 80 body. V kategorii ženy skončila na 3. bronzovém místě Martina Policarová 85 bodů a od 5. do 7. místa se umístily Lenka Matějná 76 bodů, Michaela Málková 61 bodů a Jaromíra Nývltová 58 bodů,

Závěrem bych rád poděkoval organizátorům tohoto závodu za prima atmosféru, která byla jako vždy pohodová a závod utekl jako voda. Byla to v podstatě zkouška na MČR, které zde bude v listopadu 2023.

Podívat se na fotografie , výsledky pistole a pušky

Děkujeme NF ČR Světluška
a Národní sportovní agentuře, za podporu.