VZPÍRÁNÍ 22. 10. 2023

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BENCH PRESSU 2023

V sobotu 22. října 2023 se v Českých Budějovicích uskutečnilo, již 29. mistrovství ČR v Benchpressu handicapovaných.

Náš člen, Martin Fejfar se opět tohoto republikového šampionatu účastnil a zapsal dva úspěšné pokusy na vahách 90 a 95 kilogramů.

Ačkoliv zvedl více než bronzový medailista, z důvodu vyšší hmotnosti to tentokrát bohužel stačilo až na konečné 5. místo.

Jelikož závodníci před ním byli lehčí, a tudíž ve Wilksově přepočtu, který se užívá při dopočítávání váhových rozdílů mezi jednotlivými váhovými kategoriemi a z tohoto důvodu jsou těžší závodníci znevýhodnění i když zvednou větší váhu.

Takto se to z důvodu nízkého počtu závodníků se zrakovým znevýhodněním dělá, jak na Českých pohárech, tak i na republikovém mistrovství.

I tak je Martin se svým výkonem spokojený, neboť letos v létě měl dvě zranění, a tudíž nešlo trénovat a připravovat se na 100%.

Děkujeme všem, kteří nás podporujete, že se Martin může na závody připravovat a poměřovat své síly ?

Věříme, že se bude do budoucna dařit lépe a přinese to i lepší výsledky.

Martin sám říká: Stovka zatilm nepadla, ale věřím, že už brzy tam bude a padne! Děkuji za přípravu @martin.stoppl a @xfitnessbyspartangympraha Za finanční podporu @tjzorapraha a za podporu všem kamarádům a přátelům v neposlední řadě i lidem z celého naše @team_junykorn Teď mě ještě čekají dvě soustředění a hlavně v listopadu dva závody. Nejprve to bude, už ode dneška za 14 dní, TJ. V sobotu 4. 11. @effortup a pak ještě o posledním listopadovém víkendu republikový šampionát se zdravými v Jihlavě. Už teď se moc těšilm. #ceskebudejovice#mcr#benchpress#powerlufting#spokojenost#fitness#xfitnessbyspartangym#junikorn#teamjunikorn?#vzpirani