Lyžařský výcvik Muhu

Je tomu již 10 let, co jsme se poprvé účastnili pobytu pro zrakově postižené sportovce a jejich traséry na chatě Muhu v Jizerských horách. Za ta léta se propojily vazby mezi bývalými studenty speciální pedagogiky Karlovy University, sportovci TJ Zory Praha, goalballisty, pracovnic Nadace Leontinka, sdružení Jeden na jednoho a sportovci z jiných oddílů. Velkou zásluhu na tom má provozovatel zařízení pan Kolařík, který svou vstřícností, pohostinností a ochotou spolu se svými zaměstnanci dává těmto pobytům velkou popularitu.

S Ivo Budilem jsme se vydali 10. února přes Jizerské hory už poněkolikáté. Vlakem jsme dojeli do Polských Jakušic, které jsou jednu zastávku za Harrachovem a odtud přes Jizerku, známou občerstvovnu Knajpu k Josefovské nádrži, kde už nebyl prakticky žádný sníh a lyže jsme 10 km nesli až do Jindřichova na Muhu. Ostatní už tam byli ubytovaní. Z TJ Zora se zúčastnili kromě zmiňované dvojice Tomáš Peržina, Marek Moflar, Petr Fábera, Dan Špringel a Gabriela Nella Požárová. Tomáš Trnka přijel kvůli pracovnímu vytížení jen v sobotu na zvukovou biatlonovou střelbu. Ve čtvrtek jsme museli za sněhem do Bedřichova. Trošku připadlo, tak jsme se autem nedostali ani na Novou louku a zaparkovali jsme v půlce kopce nad stadionem. Po obědě jsme se museli vydat do Jablonce dovybavit se vosky a výstrojí, abychom byli dobře připraveni na dvoudenní školu a pak odpoledne ještě na chvilku do Bedřichova.

1. den výcviku - celá skupina

V pátek jsme se naložili do aut a všichni jsme se sešli v Harrachově, kde pro nás připravili perfektní kurz běžeckého lyžování. Instruktoři Zbyněk a Radka nás vůbec nešetřili, ale výsledek stál za to. U každého došlo k výraznému zlepšení techniky a osvojení nových poznatků. Tomáše Peržinu jsme slavnostně pasovali dřevěnou běžkou na lyžaře, pro jeho vůli a odhodlanost při výcviku.

V sobotu jsme s instruktorem Jirkou některé pasáže zopakovali. Taky přijel Maxim Čambor s originální zbraní na zvukovou střelbu pro závodní biatlon zrakově postižených a tak si každý vyzkoušel střelbu vleže.

V neděli jsme se rozloučili a vydali se do svých domovů. S Ivošem jsme vzali do party Gabrielu, která se během několika dní naučila výborně jezdit na běžkách a trasovat zrakově postiženého. Tomáše Peržinu nejen výborně naváděla při výcviku, ale také motivovala k vytrvalosti. Vydali jsme se z Bedřichova přes Knajpu na Jizerku, odkud nás svezla do Kořenova na vlak hodná paní doktorka.

A pak už jen vláčkem do Prahy.

Marek Moflar se hned příští týden zúčastnil závodu v Bedřichově s Petrem Müllerem ml. a Ivo s Petrem starším 5. 3. absolvovali Běh Piastow na 50 km v Polsku.

Tak úročíme nabyté zkušenosti a snažíme se posunout laťku možností stále výše. Více fotografií naleznete v sekci galerie.

Za oddíl lyžování Petr Müller st.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..